Homme algavad Lillehammeris II Noorte taliolümpiamängud
Eestist osaleb mängudel 28 liikmeline delegatsioon, kuhu kuulub 17 sportlast, 10 treenerit ja tugipersonali liiget ning 1 mängude „Young Ambassador“ programmis osalev vabatahtlik. II Noorte Taliolümpiamängude programmis on 15 spordiala ja jagatakse välja kokku 70 medalikomplekti. Mängudel osaleb ligi 1100 sportlast 70 riigist, kelle vanus on vastavalt alale 15-18 aastat.
Eesti delegatsioon on praeguseks juba täiskoosseisus jõudnud Lillehammerisse ja ennast olümpiakülas sisse seadnud. Täna tutvutakse võistluspaikadega ja tehakse ka kergemaid treeninguid.Homme hommikul asuvad võistlustulle juba ka esimesed sportlased. Eesti curlingu võistkond (Kristin Laidsalu, Britta Sillaots, Jarl Guštšin, Eiko-Siim Peips) kohtub olümpiaturniiri avamängus homme kl 11:30 Kanada koondisega.
II Noorte taliolümpiamängud avatseremoonia toimub homme Lysgårdsbakkene suusahüpete keskuseskl algusega 18:00.
Ülekandeid ja videoid võistlustest ja avatseremooniast saab vaadata läbi Rahvusvahelise Olümpiakomitee Youtube kanali:
https://www.youtube.com/Olympics
Eesti koondis Lillehammeris:
Mäesuusatamine - Anna Lotta Jõgeva
Laskesuusatamine - Hanna Moor, Anneliis Viilukas, Robert Heldna, Mart Všivtsev
Murdmaasuusatamine - Stine-Lise Truu, Kaarel Karri,
Curling - Kristin Laidsalu, Britta Sillaots, Jarl Guštšin, Eiko-Siim Peips
Iluuisutamine jäätants - Viktorija Semenjuk, Artur Gruzdev
Suusahüpped – Artti Aigro
Kahevõistlus - Andreas Ilves
Kiiruisutamine - Kaspar Kaljuvee, Kermo Voitka
Noorte OM erineb teistest spordivõistlustest põhjaliku haridus- ja kultuuriprogrammi poolest. Paralleelselt võistlustega toimuvad erinevad loengud, kohtumised, töötoad.
Eesmärk on inspireerida noori spordi kõrvalt rohkem õppima ja ennast arendama. Läbi erinevate kultuuriliste ettevõtmiste püütakse kasvatada noortes sallivust ja paremat üksteise mõistmist, leida uusi sõpru, mõista olümpia väärtuseid.
Noorte taliolümpiamängude üheks eripäraks on, et sellel võistlusel rakendatakse mitmeid innovaatilisi uuendusi ja võistlusformaate.
Näitena võib tuua põhjamaades aina laiemalt leviv suusakross, mille distantsi pikkus on sarnane tavapärasele suusasprindile, kuid raja profiili on lisatud mitmeid tehniliselt keerukamaid lõike. Raja raksemaks muutmiseks võib olla trassile lisatud järske pöördeid, kurve või ka hüppeid. Uuendusena on kavas ka laskesuusatamise sega teatesõit, kus lisaks ühes koos võistlevatele mees- ja naissportlastele on uuenduseks see, et lasketiirudes saavad sportlased valida püsti või lamades laskeasendi vahel. Sõltuvalt laskmisasendist on ka sihtmärkide kaugus lähemal või kaugemal. Esmakordselt on suurvõistluste programmis nt ühebobi võistlus ja kombineeritud suusatamise ja lumelauasõidu teatevõistlus suusa-lumelauakross.
Esimesed Noorte Taliolümpiamängud toimusid 2012. aastal Innsbruckis, kus Eestit esindas 17 noorsportlast, kes võistlesid 7 spordialal. Esimestel noorte taliolümpiamängudel osales kokku 1059 sportlast 60 riigist ja medaleid anti välja 15 spordialal. Eesti edukaima sportlasena võitis laskesuusataja Rene Zahkna Innsbruckis kaks hõbemedalit.
Eesti koondise võistluste ja tegevuste kohta kajastab EOK infot oma kodulehel, Facebooki ja Instagrammi lehtedel:
http://www.eok.ee/lillehammer2016
https://www.facebook.com/Olympiafann/
https://www.instagram.com/olympiafann/
ROK kanalid Lillehammeri noorte taliolümpiamängude jälgimiseks ja info saamiseks:
Mängude info ROK kodulehel: http://www.olympic.org/lillehammer-2016-youth-olympics
Võistluse koduleht: www.lillehammer2016.com
Facebook: https://www.facebook.com/Lillehammer2016
Instagram: https://www.instagram.com/lillehammer2016/
Twitter: https://twitter.com/lillehammer2016